Все про шкільну форму. Де купити, як вибрати, де продати …
КАТАЛОГ:
У багатьох школах учнівська форма - штука обов'язкова. Незважаючи на те, що державного розпорядження всім одягнутися в костюми немає і не буде (ніякими законами шкільна обязаловка не передбачена).
Зате школи мають право самі приймати рішення про однаковий одяг учнів. Прописали це положення в статуті - і батьки хочеш не хочеш зобов'язані його виконувати.
Так що часи перед 1 вересня гарячі. Тим татам і мамам, в чиїх школах форму шиють централізовано, потрібно забрати її з ательє, змусивши швачок підшити, відпустити, обмітати. Ну а тим, хто купує форму сам, потрібно висолопивши язика побігати по магазинах, щоб знайти свій фасон і колір. І тим, і іншим будуть корисні поради експерта.
- Я мама двох доньок. Молодша в цьому році закінчує школу. Так що досвід великий, і я давно зробила висновок: шкільна форма - справа хороша, краще, коли хлопці в класі одягнені однаково. По-перше, не треба кожен раз вранці ламати голову, що дитині надіти. По-друге, за формою доглядати простіше. Проблема тут інша - дітям, особливо дівчаткам, не хочеться весь час виглядати однаково. Хочеться різноманітності. Як його досягти в рамках форми?
Я, коли робила колекцію для однієї зі шкіл, знайшла вихід - розробила цілий міні-гардероб. Щоб це було не одне плаття, а ще й спідниця, брюки. А ще і сарафан.
- Ну це можуть собі дозволити більш-менш заможні батьки ...
- Не обов'язково. Звичайно, краще якщо весь набір шиють централізовано. Але вам ніхто не заважає, якщо централізовано пошиті тільки спідниця і піджак, самим пошити інші предмети з схожого матеріалу. Було б бажання.
КАТАЛОГ:
Проблема № 1. Діти виросли
- Ось типова проблема. Ательє знімає мірки в травні, в кінці серпня ви за костюмами приходите. А штани короткі, з рукавів руки стирчать, як у лякала. Діти за літо зросли.
- Досвідчені модельєри знають, що до мірок весни потрібно додавати кілька сантиметрів. Але в будь-якому випадку зростання, на який шиють форму, потрібно проконтролювати батькам. Моя порада: хлопчикам на навчальний рік замовляти або купувати один піджак, але двоє брюк, причому бажано двох ростов. По-перше, штани зношуються швидше. По-друге, навіть якщо син швидко витягнеться, він до кінця навчального року не буде виглядати в штанях, як в бриджах.
Якщо так не виходить - дивіться, який запас є в брюках. З мого досвіду він повинен бути мінімум 6 сантиметрів. І тоді є можливість відпускати довжину в міру необхідності.
З піджаком проблем менше - у дітей руки ростуть повільніше, ніж ноги. Такий же підхід я б порадила батькам дівчаток.
КАТАЛОГ:
Проблема № 2. Матеріал
- Я знаю, що деякі ательє, та й деякі фабрики, щоб заощадити, шиють форму з синтетики. А це дуже шкідливо, особливо для зростаючих організмів.
- Не завжди так. Зараз сучасні матеріали - це вже не та синтетика, яка була, наприклад, 10 років тому. Є добавки поліестеру в шерсті, але вони застосовуються для того, щоб форма довше зберігала зовнішній вигляд, щоб не так м'ялася. Якщо в складі тканини до 30% - це прийнятно.
Я б порадила звернути увагу на інші параметри. Наприклад, вага тканини.
- А як його визначити в магазині? Ходити з ручними вагами?
- Ні звичайно. Досить на дотик перевірити товщину матеріалу. Це важливий показник. У дітей, як правило, протираються лікті, витягуються коліна. Якісна тканина повинна бути щільною.
Ще одна порада - подивіться структуру на просвіт. Якщо ви побачите, як світло проходить крізь полотняне переплетення, - тканину неякісна, і дуже швидко одяг придбає неохайний вигляд.
Ще одне. Подивіться, чи можна форму прати в пральній машині. На жаль, батьки не замислюються про це, коли купують, як їм здається якісний вовняний костюм. А потім з'ясовується, що костюмчик треба щотижня здавати в хімчистку. І до кінця навчального року він не доживає.
- Є такі матеріали, які дозволяють прати піджак в пральній машині ?!
- Звичайно. Наскільки легко за формою доглядати - важливий показник, і при покупці одягу обов'язково звертайте на нього увагу.
На вивороті вироби обов'язково повинен бути вшитий клаптик з символами по догляду.
КАТАЛОГ:
Про блискавки
- А ось всякі застібки, блискавки. Вони часто виходять з ладу. Особливо у дівчаток. Що порадите?
- Я не проти пластмасових блискавок. За великим рахунком, без різниці, металева або пластмасова - якщо зламалася, потрібно вшивати нову.
Я б тут ось на що звернула увагу: за технологією зараз застосовуються так звані потаємні блискавки. У ній якраз засідка. Вона часто ламається, просто в силу того, що вона технологічно так пришивається, що зубчики її дуже близько підходять до краю тканини. Тому для шкільної форми я б порадила обходитися без таких надмірностей.
Про блузки та сорочки
- Я б рекомендувала як корпоративний стиль використовувати саме блузку. Але для буденної шкарпетки порадила все-таки водолазку. Це трикотаж, в якому зручно. Водолазок можна мати в гардеробі кілька штук різного кольору і так урізноманітнити форму.
І для хлопчиків водолазки - це стильно і красиво.
Про жилетки
- Деякі школи дотримуються класичної форми і вимагають костюми-трійки. Це не погано. Але я рекомендую жилет НЕ вовняний, а трикотажний. Він комфортніше в шкарпетці і може розтягуватися разом з ростом дитини. За ним легко доглядати, він підходить і на водолазку, і на блузку.
Про взуття
- Для ходіння по школі - безумовно, балетки. Вони зараз у моді. Їх люблять і діти, і старші школярі. Балетки бувають різного кольору шкіри. Зверніть увагу: шкарпеткова частина у них зручна, скругленная. І обов'язково подивіться на підошву - взуття не повинна ковзати.
ОПТИМАЛЬНИЙ ГАРДЕРОБ
дівчатка:
- - спідниця;
- - брюки;
- - піджак;
- - сарафан (особливо він стане в нагоді для молодших школярів, коли ще талія неяскраво виражена);
- - водолазки (3 - 4 різних кольорів).
хлопчики:
- - піджак;
- - штани (2 штуки);
- - водолазки (3 - 4 різних кольорів);
- - сорочки однотонні (2 - 3 штуки) для урочистих подій;
- - краватка;
- - жилетка трикотажна.
Поради бувалого
Найчастіше буває так, що якість пошиття і матеріали в ательє - негідні. Зате ціна ... Коли росли мої діти, я робив так: брав в ательє зразок (щоб знати колір) і запам'ятовував фасон. А потім їздив по магазинах, де продають фабричну форму, і підбирав більш-менш підходящу.
По-перше, фабрики все-таки шиють по ГОСТам. По-друге, якщо станеться якась трагедія з формою - наприклад, порваний піджак (все-таки хлопці), - я знаю, де купити точно такий же. В ательє ж поки замовиш, поки приїдеш на примірку ...
КАТАЛОГ: